Çok Hızlı Kilo Verebilmeniz için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son derece hızlı ve etkili bir biçimde kilo verebilmeyi istiyorsanız eğer yapabileceğiniz çeşitli unsurlar var aslına bakarsanız. Nişastayı bir porsiyona düşürmeniz, meyve konusunda da aşırıya kaçılmaması da ve ne türden yağlar ile beslendiğinize kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Protein almalısınız ve kahvaltı dahil her türlü öğünde protein alımınıza dikkat etmelisiniz. Tahıllı ve yine unlu olan besinleri ortadan kaldırmanız oldukça önem arz etmektedir. Ekmek ve yine makarna da tam anlamıyla bunların arasında yer almaktadır. İşlenmeyen gıdalar ile beslenmemelisiniz. Tükettiğiniz gıdaların %90’ı avlanan, yakalanan veya toplanan

İşlenmeyen gıdalar ile beslenmeniz oldukça önem arz eden bir unsurdur. Yine nişastayı gün içerisinde bir porsiyona düşürmeniz önemli bir unsudur. Bu porsiyonu ise yine akşam yemeklerinde tüketmemelisiniz. En kaliteli tercihler yulaf ezmesi, baklagiller ve patatestir.

Yine meyve açısından aşırıya kaçılmaması da önem arz eden bir unsurudur. Gün içerisinde en fazla iki sefer, şeker oranı oldukça düşük olan lifleri de yüksek olan çeşitli meyveleri tüketmelisiniz. Elma, erik, armut, çilek ve yine kiroz gibi çeşitli meyvelerin her biri oldukça kaliteli seçim türevleridir. Muz ise bu sınıfa girmemektedir. Şu anlık meyveler tek başlarına veya kuruyemiş, peynir gibi oldukça hafif şeylerin eşliklerinde yenmelidir. Meyve suyu içilmesini de bırakmanız önemli bir unsurdur.

Süt ve yine süt ürünleri, özellikle de inek sütünü azaltmalısınız veya ortadan kaldırmalısınız.  Bazı istisna durumlar ise makul oranlarda peynir ve yine ara sıra ek olarak yoğurt fakat yağsız yoğurt olmamalıdır.  Çünkü oldukça yüksek oranlarda şeker içermektedir. Alkolü de azaltmalısınız.

Alkolü Bırakın

Alkolü azaltmanız oldukça önemli bir şeydir. Araştırmacılar ne derse desinler alkolü bırakmanız sizin için çok önemlidir.  Alkolde sebze ve meyvelerden alamayacağınız hiçbir şey bulunmamaktadır.

Ayçiçek ve mısırözü benzer bitkisel yağları bırakın ve bunların yerine zeytinyağını tercih edin artık.  Hangi tür yağlar ile beslendiğinize de oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Almış olduğunuz yağ oranları bu yağların türlerinden belki de çok daha az önem arz etmektedir. Yine en kötüleri de kızartma tarzı yağlardır. Margarin ve yine hidrojenli veya kısmen hidrojenli olan yağ çeşitlerini içerisinde barındıran olanlarıdır. En kalitelisi ise balıklardır. Balıklarda Omega-3 bulunmaktadır. Su içimine çok özen gösterin Her gün en az 8 en fazla 15 bardak su içmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir